Szerokie portfolio wyrobów ofertowanych przez firmę MARKOS z Głobina poszerza się o nowy projekt – jacht motorwy TENDER 8.75. Nowy TENDER odpowiada na oczekiwania rynku i klientów, łącząc w sobie nowoczesność, design, funkcjonalność i ergonomiczność podróżowania.

To ważny moment dla firmy. Obok łodzi i jachtów, które produkujemy dla zewnętrznych firm, globalnych potentatów, realizujemy też własne projekty. Nowy TENDER jest największym z dotychczas realizowanych. To jednostka, która została zaprojektowana i stworzona w całości przez nas. To nasz design, pomysł a prace projektowe wykonane w całości przez naszych projektantów – zauważa Szymon Koseski, prezes MARKOS.

Łódź Tender 8.75 jest dziewiątym autorskim projektem firmy MARKOS. W pierwszej kolejności trafi na rynek niderlandzki, jednak firma ma ambicje dotarcia z tym innowacyjnym produktem na inne rynki, co będzie świadczyło o sile i potencjale firmy z Pomorza Środkowego. Nowy projekt to kolejne osiągnięcie firmy, która regularnie wprowadza na rynek autorskie konstrukcje, wzbogacając swoje bogate portfolio.

To jest nasz autorski, bardzo zaawansowany technicznie projekt wykonany w całości w firmie. Niewątpliwym atutem samego projektu jest połączenie dostępnej przestrzeni, osiągnięć i ergonomii. Całość uzupełnia nowoczesny design, który dodaje całemu projektowi bardzo unikatowy wymiar – mówi Łukasz Brzeski, projektant prowadzący MARKOS.

Firma MARKOS oferuje klientom szeroki wybór, obejmujący trzy rozwiązania montażu silnika oraz dwie wersje wyposażenia wnętrza, w tym wersję z kabiną sypialną. Wysokiej klasy zespoły napędowe i wyposażenie wnętrza zapewniają niezawodność i bezpieczeństwo.

Początkowe założenia dotyczyły budowy jednostki dedykowanej rynkowi holenderskiemu, jednak dostrzegamy ogromny potencjał w globalnej sprzedaży nowego TENDERA.  Nasz projekt jest elastyczny, zwłaszcza jeśli chodzi o rodzaje i przełożenia napędu. Dostępne rozwiązania obejmują zarówno silniki stacjonarne, jak i zaburtowe, z przeniesieniem napędu typu Z, a także napędy elektryczne. To pozwala szeroko spojrzeć na możliwości sprzedażowe – zauważa Szymon Koseski.

Ostatni z etapów prac nad nowym projektem firmy MARKOS stanowią testy prowadzone na akwenach wodnych. Pierwszy z nich na Jeziorze Charzykowy w okolicach Chojnic.

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Łódź zachowuje się na wodzie wręcz wyśmienicie, osiągnęliśmy wszystkie zamierzenia, jakie sobie zakładaliśmy na etapie prac nad projektem i samej realizacji. Osiągnęliśmy prędkość na poziomie 34 węzłów, co jest niemal idealnym odzwierciedleniem naszych planów. Paleta silników docelowo będzie bardzo szeroka. Na początek będą to napędy stacjonarne wysokoprężne o mocach od 57 do 400 KM – wskazuje Łukasz Brzeski.

Łódź Tender 8.75 to nie tylko kolejny krok w rozwoju firmy MARKOS, lecz również dowód na potencjał polskiej gospodarki oraz jej zdolność do konkurowania na światowym rynku. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się w seryjnej sprzedaży w lipcu.

Łódź stworzona i produkowana będzie przez firmę MARKOS z Głobina, która specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektowaniu, konstrukcji i wykonaniu.

Karol Kotusiewicz

KOORDYNATOR DS. PUBLIC RELATIONS

Previous

Grupa OTL najbardziej wszechstronnym operatorem portowym w Polsce

Next

Rozpoczyna się TECoNaut, europejski projekt mający na celu zdefiniowanie umiejętności potrzebnych do zielonej transformacji w przemyśle jachtowym

Zobacz również