Taką decyzję podjęła we wtorek Rada Nadzorcza spółki. Łukasz Malinowski, Kamil Tarczewski i Wojciech Makieła opuszczają portową drużynę. Nowa Rada Nadzorcza ZMPG S.A., z dniem 6 lutego odwołała ich ze swoich stanowisk.

Tymczasowo, do pełnienia funkcji członka zarządu Portu Gdańsk został delegowany Krzysztof Zbigniew Kaczmarek. To menadżer, przedsiębiorca, z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu zespołami i projektami z różnych branż. Jest absolwentem studiów z zakresu komunikacji społecznej na Wydziale Nauk Społecznych oraz menadżerskich studiów MBA w obszarze zarządzania w organizacji. Zasiadał w zarządach i radach nadzorczych spółek. W latach 2021-2022 przewodniczył Radzie Nadzorczej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od 25 stycznia br. członek Rady Nadzorczej ZMPG S.A.

Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko prezesa i wiceprezesów zarządu spółki ZMPG.

Łukasz Malinowski pełnił tę funkcję od kwietnia 2023 r. Z kolei Kamil Tarczewski stanowisko wiceprezesa ds. infrastruktury objął w czerwcu 2020 r. Wcześniej, od maja 2018 r., był członkiem Rady Nadzorczej ZMPG. Wojciech Makieła na stanowisku wiceprezesa ds. bezpieczeństwa zasiadał od września 2023 r.

Tekst i zdjęcie: materiały prasowe ZMPG S.A.

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Kolizja z nabrzeżem promu "Epsilon"

Next

W Stoczni CRIST S.A. cięcie blach NB321 oraz położenie stępki NB320

Zobacz również