Dwie nowe jednostki CSOV zaprojektowane przez Ulsteina budowane dla Bernhard Schulte Offshore osiągnęły ważne kamienie milowe. Ceremonie cięcia stali i położenia stępki odpowiednio dla NB320 i NB321 odbyły się w stoczni CRIST – 30 stycznia 2024 roku.

Te CSOV (Statki do obsługi rozruchu) charakteryzują się funkcją TWIN X-STERN, wykorzystującą główne zespoły napędowe przednie i rufowe, zapewniające doskonałe właściwości dynamicznego pozycjonowania. Kadłuby zostaną przygotowane w CRIST przed holowaniem do Ulstein Verft w Norwegii na końcowe etapy, które obejmują wyposażanie, prace malarskie, instalację elektryczną, integrację sprzętu, rozruch i próby morskie.

Matthias Müller, dyrektor zarządzający Bernhard Schulte Offshore, tak skomentował te przełomowe wydarzenia: „Wspaniale jest być w stoczni  świadkiem narodzin naszych dwóch nowych jednostek. Z niecierpliwością czekamy na dalszy postęp budowy tych niezwykłych statków offshore, których dostawa planowana jest na rok 2025.”

Lidvar Lillerovde, kierownik projektu w Ulstein Verft, również był obecny przy tej uroczystości – „Jesteśmy zachwyceni, że możemy być tutaj, w stoczni CRIST wraz z Bernhard Schulte Offshore, aby uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu  dla dwóch nowych statków. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację doskonałej współpracy między armatorem, stocznią CRIST i stocznią Ulstein Verft w zakresie tych statków”.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe CRIST S.A.

Previous

Trzyosobowy zarząd Morskiego Portu Gdańsk odwołany

Next

This is the most recent story.

Zobacz również