5 stycznia br. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni odbyła się wspólna noworoczna msza w intencji ludzi, których praca związana jest z gospodarką morską.

Tradycyjnie rozpoczęto od wprowadzenia przez poczty honorowe sztandarów stoczniowych, portowych, stowarzyszeń morskich, Związku Piłsudczyków RP i Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR

Mszę odprawił ksiądz biskup diecezji pelplińskiej Ryszard Kasyna (Krajowy Promotor Dzieła Duszpasterstwa Ludzi Morza) – wcześniej przywitany, jak każdego roku przy tej niezwykłej okazji, przez delegację na czele z prezes Dalmor Property Management Sp. z o.o. Aleksandrą Mietlicką.

Przybyłych posłów, przedstawicieli władz miasta, prezesów, dyrektorów i pracowników firm, administracji morskiej i Marynarki Wojennej, przedstawicieli morskich uczelni i stowarzyszeń, emerytowanych pracowników gospodarki morskiej oraz rodziny uczestniczące we mszy serdecznie witał duszpasterz ludzi morza ksiądz Edward Pracz, nie zapominając przy tym, że należy wspomnieć ludzi, którym nie był dany powrót z morza.

Wyjątkowy charakter mszy ubarwiał wokalnie Zespół Pieśni i Tańca „Gdynia”
Przed złożeniem wzajemnych życzeń pomyślności noworocznej – poświęcenie przygotowanych na tę okazję opłatków
Po mszy doroczne, kuluarowe spotkanie ludzi morza i wspólne śpiewanie kolęd, przy bardzo smakowitym poczęstunku

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. partnerem strategicznym OSI Maritime Solutions (OSI)

Next

Świętowaliśmy 90 lat Profesora Walczaka

Zobacz również