W dniu 25.11.2021r., w Ambasadzie RP w Paryżu, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek oraz dyplomów dla najlepszych Polskich eksporterów do Francji. Coroczna gala ma na celu wyróżnienie liderów polskiego eksportu do Francji, a także zwrócenie uwagi francuskich środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty. Stocznia CRIST S.A. została wyróżniona jako jeden  z trzech największych oraz kluczowych eksporterów do Francji.

Stocznia CRIST S.A. w oparciu o długoletnią współpracę z firmami francuskim wyrobiła sobie światową renomę w budowie najbardziej skomplikowanych jednostek pływających.

Aktualnie Stocznia jest w trakcie realizacji wieloletniego kontraktu zawartego z francuskim armatorem CHANTIERS DE L’ATLANTIQUE SA na budowę w pełni wyposażonych mega bloków największych statków pasażerskich na świecie. W tym roku przekazano do armatora już czwarty mega blok o roboczym numerze V34, poprzednio przekazane mega bloki H34, G34, C34. Z początkiem nowego roku zostanie przekazany kolejny – M34 o masie blisko 11.000 ton i wielkości 171x40m.

Stocznia CRIST bardzo ceni sobie współpracę z francuskim armatorem, której prospekty sięgają 2025 roku. Projekty, które nas wsławiły w poprzednich latach to:

•          specjalistyczna jednostka ZOURITE – samo-podnośny statek służący do budowy wiaduktu drogowego wokół francuskiej wyspy La Reunion obok Madagaskaru (poczytaj tu – kliknij), (zajrzyj tu -kliknij);

•          specjalistyczny, samo-zatapialny dok MARCO POLO- wykorzystany do budowy ogromnych kesonów o masie 10.000 ton każdy, które posłużyły do budowy nowego lądu w Monaco (poczytaj tu – kliknij), (zajrzyj tu – kliknij).

W najbliższych latach CRIST zamierza kontynuować i rozwijać współpracę na rynku francuskim budując kolejne spektakularne projekty.

Tekst: Emilia Kulczycka

Zdjęcia: materiały prasowe CRIST S.A.

Previous

„Strażak-24” wrócił do pracy

Next

Święto studentów wojskowych - Dzień Podchorążego w Akademii Marynarki Wojennej

Zobacz również