W dniach 22-23 września br. obradowało IX Forum Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk. Obrady przeprowadzono w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., w ramach trwających obchodów 100-lecia Portu Gdynia. 10-letnią historię Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk przedstawiono podczas projekcji filmu dokumentalnego.

Przez dwa dni prelegenci dyskutowali m.ni. o aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie w obliczu aktualnej sytuacji geopolitycznej, o wpływie wony na Ukrainie na przebieg łańcuchów logistycznych, o planach rozwojowych operatorów promowych obsługujących połączenia promowe z Polski do Skandynawii. Pierwszy dzień zakończono ciekawą wycieczką statkiem po porcie gdyńskim (zajrzyj tu – kliknij).

Drugi dzień obrad IX Forum KTB-A to dyskusje na temat korzyści osiąganych przez województwa dzięki transportowi towarów przez ich tereny, a także sprawy przygotowania polskich portów do transportu intermodalnego i na coraz większą skalę rozwijania portowego zaplecza magazynowego na obszarze Polski. Przed rozpoczęciem obrad tego dnia odbyły się właściwe uroczystości związane z obchodami 100-lecia Portu Gdynia (zajrzyj tu – kliknij).

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Wystartowały MŻMP załóg dwuosobowych

Next

„ORP Błyskawica. wierny okręt” - wodowanie albumu poświęconego legendarnemu okrętowi

Zobacz również