Urząd Morski w Gdyni oraz Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego zapraszają do wspólnego świętowania 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji, 1 maja 2024 roku nasze Latarnie Morskie będą dostępne dla zwiedzających za 1 zł. Zwiedzamy pod hasłem: „Dobrze, że jesteśmy razem, bo wspólnie nawigujemy do bezpiecznych portów”. 

W akcji udział biorą:

– Latarnia Morska Krynica Morska

– Latarnia Morska Hel

– Latarnia Morska Rozewie

– Latarnia Morska Rozewie II

– Latarnia Morska Stilo

– Latarnia Morska Ustka (zwiedzanie w godzinach 10.00-18.00)

Godziny otwarcia poszczególnych latarń oraz regulamin zwiedzania dostępne są na www.tpnmm.pl oraz profilu FB Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego. Latarnia Morska Ustka otwarta będzie w godzinach 10.00-18.00.

W akcji biorą także udział Urząd Morski w Szczecinie i latarnie morskie zachodniego wybrzeża – szczegóły na www.ums.gov.pl oraz profilu FB Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Świętować będziemy nie tylko 1 maja br.!

PROGRAM OBCHODÓW 20-LECIA POLSKI W UE URZĘDU MORSKIEGO W GDYNI

1.05.2024 r. DOBRZE, ŻE JESTEŚMY RAZEM, BO WSPÓLNIE NAWIGUJEMY DO BEZPIECZNYCH PORTÓW (wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego)

UDOSTĘPNIENIE LATARŃ MORSKICH DO ZWIEDZANIA ZA 1 ZŁ.: Krynica Morska, Hel, Rozewie, Rozewie II, Stilo, Ustka

Dodatkowo, tego dnia na budynkach i statkach Urzędu zostanie podniesiona gala banderowa.

8.06.2024 r. godz. 10.00-14.00 DOBRZE, ŻE JESTEŚMY RAZEM, BO WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO MORSKIE (wspólnie z Urzędem Morskim w Szczecinie)

ZWIEDZANIA ZODIAKA II w Bazie Oznakowania Nawigacyjnego w Gdańsku (ul. Pokładowa 9, Gdańsk).

W Szczecinie będzie udostępniona bliźniacza jednostka PLANETA I. Obie jednostki zostały zbudowane w ramach projektu prowadzonego przez Urząd Morski w Szczecinie pn. „Nostri Maris – budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014-2020;

ZWIEDZANIE BAZY OZNAKOWANIA NAWIGACYJNEGO BON

Zwiedzający dowiedzą się m.in. co to jest kaszyca, co komunikuje pława bezpiecznej wody i odosobnionego niebezpieczeństwa. Nowy budynek BON, wraz z niezbędną infrastrukturą, powstał w ramach projektu „Zintegrowany system oznakowania nawigacyjnego z elementami e-Navigation”, prowadzonego przez Urząd Morski w Gdyni. Projekt współfinansowany był w ramach działania 3.2: Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimedialnych oś priorytetowa III Rozwój sieci drogowych TEN-T i transportu multimedialnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

31.08.2024 DOBRZE, ŻE JESTEŚMY RAZEM, BO WSPÓLNIE DBAMY O NASZE WYBRZEŻE” (wspólnie z Ligą Morską i Rzeczną oraz Miastem Jastarnia)

XIV BAŁTYCKI MARATON BRZEGIEM MORZA, BAŁTYCKI BIEG BRZEGIEM MORZA DLA DZIECI, XIII BAŁTYCKIE REGATY O PUCHAR DYREKTORA URZĘDU MORSKIEGO W GDYNI

Jedyny maraton w pełni przebiegający po morskiej plaży na trasie Jastarnia-Jurata-Władysławowo-Jastarnia!

FB – kliknij

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe UM

Previous

Historia kołem się toczy. XVII – wieczny festyn pod Żurawiem

Next

Konferencja poświęcona morskiej flocie handlowej pod narodową banderą w murach Wydziału Nawigacyjnego UMG

Zobacz również