17 stycznia br. odbyło się noworoczne spotkanie Stowarzyszenia Kobiet Gospodarki Morskiej i Handlu WISTA Poland (Woman’s Interantional Shipping and Trading Association). Po przywitaniu obecnych (na sali znajdowała się również męska część sympatyków Stowarzyszenia), jego prezeska i założycielka Wanda Dobrowolska-Parfieńczyk w formie małej retrospekcji przypomniała najważniejsze wydarzenia, w których Panie brały udział w minionym, 2023 roku – w którym to przypadła 30 rocznica działalności WISTA Poland.

Gość specjalny spotkania, Profesor Dariusz Filar przeprowadził następnie słuchaczy przez ekonomiczne arkana minionych lat w gospodarce polskiej na tle Europy, występując z referatem „Gospodarka polska w 2024 roku – oczekiwania i wyzwania”.

Po ciekawym wystąpieniu Profesora, miało miejsce, po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie statuetki „Osobowość Roku”. W imieniu Jury, werdykt odczytała kapitan ż.w. Anna Wypych-Namiotko. Jednogłośnie, w uznaniu zasług nagrodzono Wandę Dobrowolską-Parfieńczyk, po odczytaniu długiej listy argumentów decydujących o tym szczególnym wyróżnieniu.

Po części oficjalnej odbył się noworoczny bankiet, rozpoczęty gratulacjami i toastem ku chwale Pani Prezes.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Nowy prom dla Polferries z wybraną nazwą

Next

Obchody 5. rocznicy śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Zobacz również