Konferencje, spotkania, debaty – wszystko podczas trzech dni trwania tegorocznych, najważniejszych targów branży morskiej. Przeprowadzone w dniach 6-8 września br. w hali Amberexpo , w znacznie mniejszym niż dotychczas obłożeniu wystawcami, jednak, jak podkreślali ich organizatorzy – znowu obecne, pomimo znacznych obaw, pomimo ekspresowego tempa przygotowań i niepewności czy w ogóle się odbędą – wszystko pod znakiem obaw związanych z zagrożeniem pandemicznym.

A jednak się odbyły, miały bogaty program konferencyjny, usłyszeliśmy zapewnienia o rozpoczęciu programu budowy trzech nowoczesnych fregat „Miecznik”, zapewnienia ministra Grzegorza Witkowskiego z Ministerstwa Infrastruktury (niemalże pod przysięgą, dwukrotnie powtarzane), że budujemy cztery nisko-emisyjne promy pasażersko-samochodowe, i że są na to przewidziane odpowiednie zabezpieczenia i środki finansowe, zapewnienia, że Polska szykuje się do pozyskiwania na szeroką skalę energii czerpanej z siły wiatru morskiego i rozpoczyna projekt poświęcony morskiej energetyce wiatrowej. Było o planach naszych portów i związanej z ich eksploatacją infrastrukturze, inicjatywie Trójmorza i rozwoju kolejowego transportu intermodalnego – działo się! (Bardziej szczegółowo – w zapowiedzi targowej – kliknij tu)

Targi odbyły się po raz 21. w roku 2021, a my z cierpliwością musimy poczekać ile w tych zapewnieniach było wiatru od morza (albo ku morzu) i czy uda się dotrzymać tych planów.

Poniżej spory fotoreportaż z przebiegu tegorocznej imprezy.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Pełną relację z rozpoczęcia tegorocznych targów i wręczenia „Złotych Kotwic” (tego roku w formie pięknych grafik) podaje Portal Morski – kliknij tu

Previous

Zebranie Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Wodowanie piątej edycji książki „Lwów. Pierwszy w sztafecie”

Next

Znamy zwycięzców I Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie 2020

Zobacz również